×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : شنبه, ۱۲ آذر , ۱۴۰۱  .::.   برابر با : Saturday, 3 December , 2022  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر
یزد میزبان ورزشکاران کارگر کشور در دو رشته ورزشی/دومین المپیاد ورزش کارگری استان یزد برگزار می شود

به گزارش روابط عمومی مجموعه فرهنگی، ورزشی و رفاهی کارگران استان یزد: ابراهیم زینل پور سرپرست مدیریت اجتماعی این اداره کل در نشست خبری ورزش کارگری یزد با اشاره به اینکه ۸۰ درصد جمعیت استان را کارگران تشکیل داده اند، خاطرنشان کرد: این مسابقات به منظور ارتقا روحیه نشاط و سرزندگی در بین کارگران استان در واحدهای تولیدی برگزار می‌شود؛ مسابقات قوی ترین مردان کارگر به میزبانی شرکت سنگ آهن مرکزی بافق و مسابقات بسکتبال سه نفره کارگران کشور به میزبانی گروه صنعتی گچبرگ در همین ماه انجام می شود.

زینل‌پور ادامه داد: دغدغه‌های متعددی در خصوص مشکلات جامعه کارگری وجود دارد و برگزاری برنامه‌های نشاط‌آور لازم و ضروری است، تاکنون با ورود تعداد خوبی از شرکت‌ها به بحث مسابقات ورزش کارگری، کارگران برخی شرکت‌ها رتبه‌های خوبی در سطح ملی و بین‌المللی کسب و مدال‌های رنگارنگی نصیب استان شده است.

وی ضمن اشاره به برگزاری دومین المپیاد ورزش کارگری در استان بیان کرد: با توجه به استقبال خوب شرکت ها از اولین المپیاد ورزش کارگری استان، دومین دوره این المپیاد نیز در حال برنامه ریزی است و بزودی اجرا می شود؛ توسعه ورزش در بین کارگران و کارکنان واحدهای تولیدی از اهمیت بالایی برخوردار است چرا که قطعا مسابقات و فعالیت‌های ورزش می‌تواند با افزایش روحیه و قدرت بدنی کارگران همراه شود.

معاون اجتماعی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی یزد افزود: اکنون ۱۱ مجموعه ورزشی کارگران در استان وجود دارد که در ۲۰ رشته ورزشی فعالیت می کنند؛ بهره برداری مجموعه ورزشی کارگران در اردکان در هفته های آتی و تکمیل سالن ورزشی چند منظوره ابرکوه هم در دستور کار قرار گرفته است.

در ادامه رئیس هیات ورزش کارگری استان یزد هم با اشاره به تشکیل هیات ورزش کارگری استان از سال ۱۳۹۲ اظهار کرد: سال گذشته ۹ مورد برگزاری کلاسهای آموزشی داوری و مربیگری و ۳۰ مورد اعزام به مسابقات کارگری کشور انجام شد که نتیجه این اعزام‌ها کسب ۱۳ مدال شامل ۶ مدال طلا، چهار نقره و سه برنز برای استان بوده است.

کنفرانس خبری هیات ورزش کارگری استان یزد  13

جمال تقی نژاد افزود: براساس ارزیابی عملکرد ورزش کارگری از سوی فدراسیون مربوطه، استان یزد رتبه نهم را در بین ۳۰ استان کشور کسب کرده است؛ ۲۴۰ هزار کارگر در بخش های مختلف استان یزد مشغول فعالیت هستند.

وی ابراز امیدواری کرد با همراهی اصحاب رسانه، ورزش کارگری استان یزد بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد و با حمایت واحدهای تولیدی و کارخانجات ورزش کردن میان کارگران نهادینه و فرهنگ سازی شود.

کنفرانس خبری هیات ورزش کارگری استان یزد  9