×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : یکشنبه, ۹ بهمن , ۱۴۰۱  .::.   برابر با : Sunday, 29 January , 2023  .::.  اخبار منتشر شده : 1 خبر
دوره آموزشی امداد و کمک های اولیه ویژه کارگران کوهنورد استان

به گزارش روابط عمومی هیات ورزش کارگری استان یزد: مهدی گلشن نیا رئیس انجمن کوهنوردی کارگران استان در این خصوص گفت: ورزش کوهنوردی یک رشته جذاب و مهیج و البته آرامبخش می باشد و همواره با استقبال خوبی از سوی مردم عزیز به ویژه قشر زحمتکش کارگری همراه بوده است.

وی افزود: با توجه به اینکه برخی از کسانی که قصد کوهنوردی دارند حرفه ای نیستند و با نداشتن اطلاع کافی از شرایط اقدام به کوهنوردی می کنند، در معرض خطرات و آسیب های زیادی هستند؛ به همین منظور انجمن کوهنوردی کارگران استان نسبت به برگزاری این دوره آموزشی اقدام کرد.

گلشن نیا هدف از برگزاری این دوره را آشنایی کارگران و کوهنوردان با نحوه کمک رسانی در کوه عنوان و اظهار کرد: ورزش کوهنوردی با توجه به کوهستانی بودن و عدم وجود مسیر مناسب جهت حرکت خودروهای امدادی، ورزشکاران را ملزم به آموزش در زمینه های امداد کرده است؛ فراگیری این آموزش ها صدمات ناشی از حوادث کوهنوردی را به شدت کاهش می دهد.

رئیس انجمن کوهنوردی کارگران استان یزد از حضور مجتبی مژگانیان بعنوان مدرس این دوره تجلیل کرد و ادامه داد: مباحث بسیار مفیدی به صورت لسانی و عملی در این دوره از سوی مدرس مطرح شد که از جمله می توان به معرفی انواع آسیب های مفصلی و عضلانی، معرفی جعبه کمک های اولیه، نحوه تزریق آمپول، نحوه حمل مصدوم، نحوه صحیح استفاده از کوله پشتی و وسایل کوهنوردی و برخی موارد کاربردی دیگر اشاره کرد.

این دوره آموزشی به مدت ۸ جلسه ۳ ساعته با حضور قریب به ۴۰ نفر از بانوان و آقایان کارگر و خانواده کارگر با همکاری هیات ورزش کارگری استان، مجموعه فرهنگی ورزشی و رفاهی کارگران استان، انجمن کوهنوردی کارگران استان و اداره کل تعاون، کار ور فاه اجتماعی استان برگزار شد.