×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : پنج شنبه, ۱۳ بهمن , ۱۴۰۱  .::.   برابر با : Thursday, 2 February , 2023  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر
برگزاری مجمع عمومی هئیت ورزش کارگری استان یزد

به گزارش روابط عمومی هیئت ورزش کارگری مجمع‌ عمومی هیات ورزش کارگری استان یزد با حضور آقایان جواد رمضی رئیس فدراسیون ورزش کارگری ، محمد حسین ریاحی مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، مسعود شریعتی مدیر کل ورزش و جوانان ، بیژن خراسانی نایب رئیس فدراسیون ورزش کارگری، عباس امرالهی مدیر اجتماعی تعاون، کار و رفاه اجتماعی، سید امیر میروکیلی حراست تعاون، کار و رفاه اجتماعی، سید احمد هاشمی معاون ورزش و جوانان استان، جمال تقی نژاد رئیس هیئت ورزش کارگری، محمد هادی آقایی نایب رئیس هیئت ورزش کارگری و رئیس مجموعه فرهنگی، ورزشی و رفاهی کارگران و اعضای مجمع هیئت ورزش کارگری استان یزد برگزار شد.

در ابتدای مجمع جمال تقی نژاد رئیس هیئت ورزش کارگری ضمن خوش‌آمد به اعضای مجمع گزارشی  را از عملکرد هیئت در سال ۹۷ ارائه نمود. سپس گزارش مالی توسط خزانه‌دار هیئت ارائه شد که مورد تایید و تصویب اعضای مجمع قرار گرفت. در ادامه رئیس فدراسیون ورزش کارگری نیز کسب رتبه برتر هیئت ورزشی در استان را تبریک گفت و بیان کرد: توجه مسئولین استان یزد به ورزش کارگری ستودنی است و کسب رتبه برتر هیئت ورزش کارگری در استان نشان از تلاش و زحمات رئیس، اعضای مجمع، مربیان و ورزشکاران دارد.

جواد رمضی با اشاره به تحقق ۵۰ درصدی برگزاری مسابقات قهرمانی کارگران کشور گفت: در تقویم سال ۹۸ چیزی در حدود ۹۰ مسابقه و رویداد ورزشی کارگران در سطح کشور برنامه ریزی و مصوب شد که تاکنون نزدیک به ۵۰ درصد از این تعداد تحقق یافته که با توجه به اینکه ماه مبارک رمضان و مسابقات جهانی کارگران را در ماه‌های اخیر داشتیم، می‌توان این آمار را قابل‌قبول ارزیابی کرد.

وی برگزاری مستمر مسابقات کشوری در رشته‌های مختلف را عامل موفقیت تیم کارگران کشور در مسابقات جهانی عنوان کرد و اظهار داشت: همکاری استانها در اعزام تیمهای آماده جهت حضور در مسابقات انتخابی تیم ملی باعث تشکیل یک تیم قدرتمند و باانگیزه شد که در مسابقات جهانی کارگران که به میزبانی اسپانیا برگزار شد، تیم ایران با کسب ۱۳۵ مدال رنگارنگ در رشته‌های مختلف موفق شد رتبه نهم تیمی خود را در سال گذشته بهبود بخشد و باافتخار بر سکوی سوم بایستد.

رمضی حمایت از مربیان و ورزشکاران مقام آور در سطح کشور را توسط هیئت ورزش کارگری استانها خواستار شد و افزود: بی‌شک مهمترین دلیل برای کسب مقام در سطح کشور وجود مربی دلسوز و تمرینات مستمر را نیاز دارد؛ تشویق و تقدیر مربیان و ورزشکاران باعث ایجاد انگیزه بیشتر و افتخارآفرینی دوباره خواهد شد.

 محمدحسین ریاحی در این مجمع ضمن گرامیداشت هفته بسیج، از تلاش‌های اعضای مجمع کارگری استان تقدیر کرد و گفت: ایجاد نشاط و شادابی در جامعه یک هدف مهم و شایسته است که موجب کاهش آسیب‌های اجتماعی می‌شود و توجه به توسعه ورزش همگانی و کارگری در تحقق این هدف کمک بسزایی خواهد کرد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد تحقق شعار سال و رونق تولید و اقتصاد کشور را نیازمند داشتن کارگران باانگیزه و سالم دانست و خاطرنشان کرد: کارگران قشر زحمتکش جامعه هستند که به دلیل مشکلات معیشتی و اقتصادی از ورزش کردن فاصله گرفتند؛ باید تلاش کنیم ورزش را در محیط‌های کاری فرهنگ‌سازی کنیم و بیش‌ازپیش نشاط را در جامعه هدف خود توسعه دهیم.

وی فعالیت ورزش کارگری در استان را مثبت ارزیابی کرد و اظهار داشت: خوشبختانه هیئت‌های ورزش کارگری در شهرستان‌ها فعالیت خوبی دارند و با اعزام تیم‌های آماده کارگری در رشته‌های مختلف، به برگزاری مطلوب مسابقات قهرمانی کارگران استان کمک می‌کنند که این امر تشکیل تیم خوب و منسجم کارگری برای اعزام به مسابقات کشوری را در پی خواهد داشت.

مدیرکل ورزش و جوانان نیز هیئت ورزش کارگری استان را از برترین هیئت‌های ورزش استان معرفی کرد و گفت: هیئت ورزش کارگری استان با برگزاری مسابقات در تمامی رشته‌های ورزشی در سطح استان انگیزه بالایی در میان تمام ورزشکاران به‌ویژه کارگران و خانواده‌های ایشان ایجاد کرده است.

مسعود شریعتی توجه به ورزش کارگری را باعث افزایش بهره‌وری کارگران عنوان کرد و افزود: اجرای زنگ ورزش در سطح شرکت‌ها و کارخانجات استان یک حرکت مثبت است که علاوه بر ایجاد شور و نشاط در کارگران باعث به چرخش درآمدن چرخهای تولید می‌شود.

لازم به ذکر است هیئت ورزش کارگری استان یزد از سوی اداره کل ورزش و جوانان بعنوان هیئت برتر ورزشی در سال ۹۷ انتخاب شد.