×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : شنبه, ۱۲ آذر , ۱۴۰۱  .::.   برابر با : Saturday, 3 December , 2022  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر
شرکت سنگ آهن مرکزی بافق قهرمان اولین دوره مسابقات قویترین کارگر کشور شد+ گزارش تصویری

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد: فینال مسابقات اولین دوره قویترین مردان کارگری کشور در اوزان ۹۵- ، ۱۰۵- و ۱۰۵+ در شهرستان بافق استان یزد به میزبانی شرکت سنگ آهن مرکزی بافق برگزار شد.

این مسابقات بمدت دوروز در آهنشهر بافق و با حضور تماشاگران زیادی برگزار شد و در پایان رستم عزیزی مقام اول، محسن صفری مقام دوم، مهران اسدی و محمدرضا فتاحی از تیم بافق مقام سوم مشترک دسته ۹۵- کیلوگرم را کسب کردند؛ در دسته ۱۰۵- کیلوگرم مقام اول به آریز فلاحی، مقام دوم  به مرتضی رحمانی، مقام سوم به یوسف رازقی رسید. در دسته ۱۰۵+ کیلوگرم که سنگین وزن های ایران حضور داشتند این رضا قیطاسی از تیم سنگ آهن مرکزی بافق بود که با عملکردی فوق آلعاده موفق شد بر سکوی نخست بایستد؛ پس از وی محسن مسن آبادی و مالک جعفری به ترتیب مقام دوم و سوم در این وزن را از آن خود کردند.

فینال اولین دور مسابقات قویترین مردان کارگری کشور با حضور مدیر کل ورزش و جوانان استان یزد، مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان، مدیر عامل شرکت سنگ آهن مرکزی بافق، رئیس انجمن بدنسازی و پرورش اندام کارگران کشور، رئیس کمیته قویترین مردان کارگری کشور، مسئولان استانی و شهرستانی در مجموعه فرهنگی ورزشی شرکت سنگ آهن مرکزی بافق (آهن شهر) برگزار شد‌.

در این دوره از مسابقات، ابتدا در دور مقدماتی ورزشکاران در رشته هایی نظیر غلت لاستیک، اسکات تعادلی و سه گانه با هم به رقابت پرداخته و نفرات برتر مجوز حضور در فینال را کسب کردند. ورزشکاران و تیم های برای ایستادن بر سکو در رشته های حمل الوار، حمل گوی، پلکان قدرت و سه گانه زور آزمایی کردند.

این مسابقات ۲۱ و ۲۲ مهرماه همزمان با ولادت باسعادت پیامبر اسلام(ص) و به منظور یادآوری دلاورمردی ها و رشادت های شهدای سنگ آهن برنامه ریزی و انجام شد.
در این دوره از مسابقات ۸۳ نفر در قالب ۱۲ تیم با هم به رقابت پرداختند که به نفرات برتر هر سه وزن هدایای نقدی پرداخت شد.

در بخش تیمی نیز تیم میزبان یعنی «سنگ آهن مرکزی بافق» قهرمان و تیم‌های تهران و کردستان بر روی سکو های دوم و سوم تکیه زدند؛ همچنین پهلوان «نعمت جلالی دوزدوزانی» به عنوان مرد اخلاق شناخته شد.