×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : یکشنبه, ۹ بهمن , ۱۴۰۱  .::.   برابر با : Sunday, 29 January , 2023  .::.  اخبار منتشر شده : 1 خبر
اتاق فکر ورزش کارگری تشکیل می شود

جمعی از بزرگان ورزش امروز با حضور در اداره کل ورزش کارگران ضمن دیدار با کمال تنها مدیرکل ورزش وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی به بیان دیدگاه‌های خود پیرامون ورزش کارگری پرداختند.
سید محمد پولادگر معاون وزیر ورزش ، کیومرث هاشمی رئیس سابق کمیته المپیک ، مهدی محمدنبی دبیرکل سابق کمیته ملی المپیک، غلامحسین زمان آبادی از بزرگان ورزش و رسانه و سیدمهدی هاشمی تهیه کننده نام آشنای فوتبال برتر و از مدیران با تجربه ورزش در شبکه سوم سیما مهمانان امروز اداره کل ورزش کارگران بودند .
سید محمد پولادگر در این نشست، بر تعامل بیشتر جهت توسعه همه جانبه ورزش های همگانی و سلامت محور در محیط های کارگری تاکید کرد.
به گزارش روابط عمومی ورزش کارکران‌،در نشستی صمیمی که صبح امروز با حضور سید محمد پولادگر معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش ، کیومرث هاشمی رئیس سابق کمیته ملی المپیک، غلامحسین‌زمان آبادی از بزرگان ورزش و رسانه، مهدی محمد نبی دبیرکل سابق فدراسیون فوتبال و سید مهدی هاشمی تهیه کننده فوتبال برتر در اداره کل امور ورزشی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی برگزار شد کمال تنها مدیرکل ورزش کارگران با خیرمقدم به مهمانان گفت : ورزش کارگران دارای پتانسیل فوق العاده ای در همه بخش های سخت افزاری و نیروی انسانی است و با توجه به ۱۴ میلیون کارگر بیمه شده که جامعه هدف را بالای ۴۰ میلیون نفر نشان می دهد برای تحول و تغییرات سلامت محور نیاز به ایده های جدید و تفکر نو و تازه داریم .
وی به تعامل با بزرگان ورزش ایران اشاره کرد و گفت : بدون شک هر کدام از این بزرگواران دارای کوله باری از تجارب و تخصص در مدیریت های کلان ورزش هستند و به امید خدا می خواهیم از تجارب و توانمندی های ایشان‌ بهره لازم را برای سلامت جامعه کاروتلاش ببریم .
سید محمد پولادگر معاون وزارت ورزش و جوانان در این نشست گفت: محور فعالیت های ورزش کارگری، ورزش های همگانی و تفریحی است و وزارت ورزش آمادگی دارد برای این قشر عظیم و زحمت کش که چرخ تولید و اقتصاد کشور را می چرخانند هر کمکی را انجام دهد چه اینکه جامعه ای که کارگرانی بانشاط و سلامت داشته باشد همه جوره رو به پیشرفت و تحول مثبت خواهد بود.
کیومرث هاشمی که سالها در عرصه های مختلف از جمله مدیرکلی ورزش استان همدان، مدیرکل دفتر مشترک فدراسیون ها ، معاون سازمان تربیت بدنی ، قائم مقام سلامت و تندرستی وزارت آموزش و پرورش و ریاست کمیته ملی المپیک به ورزش خدمات فراوانی داشته است خانواده را محور سلامت و توسعه دانست و گفت: ورزش های خانوادگی، جشنواره ها و همایش های هفتگی و ماهانه، ایجاد زنگ ورزش کارگری و توجه به فرهنگ سازی لازمه جامعه صنعتی و کارگری است و در حالیکه حرکت بدنی کارگران در عصر حاضر به حداقل رسیده است برای جلوگیری از عوارض جسمانی کارگران باید برنامه هایی متناسب با حرکت جامعه کاروتلاش طراحی شود .
هاشمی گفت : هر چقدر به ورزش وسلامتی کارکران توجه بیشتر صورت گیرد دستاوردهای مثبت آن بیشتر خواهد بود و با توانمدیهایی که در ورزش کارگران می بینم با یک برنامه ریزی اصولی می توان کارهای زیربنایی خوبی را انجام داد.
همچنین در این نشست مهدی محمد نبی از تجارب سالها حضورش در ورزش کارگران پارس خودرو گفت و ضمن اینکه غلامحسین زمان آبادی و سیدمهدی هاشمی هم‌ استفاده و تعامل با رسانه ها را فرصتی مناسب برای فرهنگ سازی ورزش کارکران دانست.
زمان آبادی گفت :با لا بردن قابلیت نیروی انسانی کار و
برنامه ریزی خانوادگی در ۳۰۰مرکز ورزشی سراسر کشور باید این فضاها را برای خانواده و فرزندان کارگر مورد استفاده قرار داد .
وی افزود : به نظرم اتق فکر ورزش کارگری باید به ورزشگاه‌های کارگری برود و با انتقال اداره کل و فدراسیون به مراکز کارگری که قدمت دارند مانند ورزشگاه شهید معتمدی می توان بهره وری را مضاعف کرد .
ایجاد اتاق فکر با حضور کارشناسان خبره و
ایجاد ساعت ورزش در کارگاه‌ها و جشنواره های خانوادگی از دیگر پیشنهادات زمان آبادی بود .
در این دیدار آقای احمد اسناوندی معاون اداره کل امور ورزشی نیز ضمن تشکر از حمایت های میهمانان محترم از ورزش کارگری اشاره به برنامه‌ های پیش رو و ظرفیت های موجود ورزش کارگری نمود.