×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : شنبه, ۴ تیر , ۱۴۰۱  .::.   برابر با : Saturday, 25 June , 2022  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر
همگانی کردن ورزش در بین جامعه کار و تولید استان یکی از اهداف ما در حوزه ورزش است

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،‌ کار و رفاه اجتماعی استان یزد: مراسم افتتاحیه اولین المپیاد ورزش کارگری استان یزد با حضور اقشار مختلف جامعه کار و تولید استان مسئولین برگزار شد.
در این مراسم عماد تشکری سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی توسعه ورزش و نشاط در واحدهای تولیدی را امری موثر در زمینه تامین سلامت کارگران و افزایش بهره‌وری آنان عنوان کرد و گفت: یکی از سیاست‌های اصلی وزارت تعاون، کار و رفاه ‌اجتماعی و مجموعه های فرهنگی، ورزشی و رفاهی کارگران، فعالیت در حوزه ورزش کارگری است.
وی ادامه داد: ورزش یک عامل مهم در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی به شمار می‌رود. و جامعه به خصوص جامعه کارگری با برگزاری چنین رویدادهای ورزشی روح تازه ای در آنها دمیده می شود و علاوه بر آن استعدادهایی نیز در بین کارگران شناسایی و پرورش داده می شود.
تشکری نیروی کار سالم با بهره‌وری بالاتر را مستلزم توسعه ورزش سلامت ‌محور در جامعه کارگری عنوان و خاطرنشان کرد: یکی از اهداف اصلی برگزاری این المپیاد همگانی کردن ورزش میان کارگران زحمتکش و خانواده این عزیزان است.
وی تصریح کرد: کارگران که بدنه اصلی در تولید و رونق اقتصاد در کشور به حساب می آیند، باید برای نشاط و سلامتی این قشر توانمند برنامه ریزی های مستمر در زمینه های مختلف به ویژه ورزش داشت.
تشکری استقبال جامعه هدف از این المپیاد را قابل قبول ارزیابی کرد و افزود: خوشبختانه استقبال جامعه هدف ما از این المپیاد قابل قبول بوده و در مجموع بیش از یک هزار و ۶۰۰ نفر از کارگران آقا و خانم، همسران کارگر، بازنشستگان تامین اجتماعی، فرزندان کارگر و کارگرانم کم بینا و نابینای استان در سامانه ثبت نام کرده اند که بزودی چگونگی برگزاری مسابقات توسط همکاران مجموعه ورزشی اطلاع رسانی می شود.
در ادامه ابراهیم صادقی فر معاونت فرهنگی اجتماعی وزارت متبوع نیز در ارتباطی که به صورت مجازی با مراسم داشت به نقش ورزش در جامعه کارگری اشاره کرد و گفت: برقراری نشاط میان جامعه کارگری یکی از برنامه های مهم این معاونت در وزارت تعاون، ‌کار و رفاه اجتماعی است؛ برگزاری این المپیاد در استان یزد یک حرکت ارزشمند در توسعه ورزش، نشاط و سلامتی در میان کارگران و خانواده های ایشان است.
وی ابراز خرسندی کرد که المپیاد محدود به کارگران نیست و اظهار داشت: جامعه کارگری استان نیازمند نشاط و سلامتی است و جای خوشحالی دارد که علاوه بر کارگران، خانواده آنها، بازنشستگان و جامعه کم بینا و نابینای استان نیز می توانند در این المپیاد شرکت کنند.
در این مراسم برنامه هایی از قبیل رژه نمادین ۵ گروه از جامعه هدف، اجرای حرکات نمایشی توسط ورزشکاران، اجرای موسیقی و در نهایت روشن کردن مشعل المپیاد ورزش کارگری اجرا شد و با انجام مراسم آتش بازی این مراسم پایان یافت.