اولین المپیاد ورزش کارگری استان یزد برگزار می شود

اولین المپیاد ورزش کارگری استان یزد برگزار می شود
خرداد 5, 1400
292 بازدید

ثبت نام این المپیاد از 10 خرداد از طریق سامانه مجموعه ورزشی، رفاهی کارگران یزد به نشانی mvkyazd.ir شروع می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان یزد: محمدهادی آقایی در نشست خبری با اصحاب رسانه استان با اعلام اینکه اولین المپیاد ورزشی کارگران استان با سه هدف استعدادیابی، نشاط و شادابی و همگانی کردن ورزش در سال 1400برگزار می شود اظهار کرد: ثبت نام این المپیاد از 10 خرداد از طریق سامانه مجموعه ورزشی، رفاهی کارگران یزد به نشانی mvkyazd.ir شروع می شود.
وی ادامه داد: ثبت نام از 10 خرداد تا 25خرداد ادامه دارد و مراسم افتتاحیه این المپیاد اول تیرماه است.
آقایی با بیان اینکه اولین و مهمترین جامعه هدف برگزاری این المپیاد بیمه شدگان اجباری تامین اجتماعی می باشد تصریح کرد: طبق آمار تامین اجتماعی حدود310 هزارنفر بیمه شده اجباری تامین اجتماعی در سطح استان یزد است که امیدواریم 15تا20 هزارنفر در این رویداد شرکت کنند.
وی دومین گروه جامعه هدف برگزاری این المپیاد را کارگران بازنشسته اعلام و خاطرنشان کرد: کارگران بازنشسته جزء گروه هایی هستند که کمتر به آنها توجه شده به همین علت سعی شده برنامه ها و مسابقاتی در این المپیاد ورزشی برای آنها تدارک دیده شود تا این افراد نیز انگیزه ای برای حضور در فعالیت های عمومی و ورزشی داشته باشند.
دبیر هیات ورزش کارگران استان یزد فرزندان خانواده های کارگران و زنان خانه دار که دفترچه تامین اجتماعی دارند و همچنین کارگران نابینا و کم بینا را جز گروه های بعدی هدف برگزاری این المپیاد برشمرد و بیان کرد: هزینه برگزاری این المپیاد حدود350تا400میلیون تومان می باشد که برای نفرات اول مبلغ20میلیون ریال، نفرات دوم 15میلیون ریال و نفرات سوم 10میلیون ریال جوایز درنظر گرفته شده است. ضمن اینکه در رشته های تیمی برای تیم اول مبلغ 60میلیون ریال، برای تیم دوم 50میلیون ریال و برای تیم سوم مبلغ 40میلیون ریال پرداخت می شود.
وی ادامه داد: این مسابقات در مرحله اول در سطح کارگاهها و کارخانه ها برگزار و سپس در سطح شهرستانی و در نهایت نفرات برگزیده در سطح استان باهم رقابت می کنند.
رئیس مجموعه فرهنگی ورزشی کارگران استان یزد در ادامه با اشاره به اینکه در 9شهرستان استان 12مجموعه فرهنگی، ورزشی و رفاهی کارگران وجود دارد تصریح کرد: شهرستان بهاباد فاقد مجموعه فرهنگی، ورزشی و رفاهی برای کارگران است که طبق رایزنی های انجام شده زمینی برای این موضوع اختصاص یافته و انشاالله کارهای ساخت وساز آن به زودی شروع می گردد.
آقایی با بیان اینکه قبل از شیوع بیماری کرونا مجموعه فرهنگی ورزشی کارگران در 32رشته ورزشی فعالیت آموزشی داشت خاطرنشان کرد: به دلیل کرونا در حال حاضر فعالیت های اموزشی این مجموعه به 26رشته ورزشی کاهش یافته است.
وی تصریح کرد: با توجه به اینکه استان یزد جز استانهای کم تحرک ورزشی می باشد سعی شده علیرغم شیوع بیماری کرونا فعالیت های ورزشی متناسب با شرایط این بیماری برگزار شود که در همین زمینه 1300نفر آموزش در رشته های مختلف و 4 جشنواره فرهنگی ورزشی برگزار شد و از 20مسلبقه انتخابی 120نفر انتخاب و به مسابقات کشوری در 17رشته ورزشی اعزام که در 5 رشته ورزشی 9نفر از کارگران استان موفق به کسب مدال شدند.

برچسب‌ها:,